نقشه‌کشی صنعتی

نقشه‌کشی، علمی است که در سطح بین‌المللی به زبان زنده و گویای صنعت مشهور است. به شکلهای مختلف در فرآیندهای تولیدی و صنعتی نقش مهمی ایفا نموده و یکی از نشانه‌های رشد صنعتی سالانه هر کشوری، حجم نقشه‌های ترسیمی آن است. در این رشته می‌توان با برخورداری از علوم پایه، تجسم اجسام، خلاقیت، نوآوری، یاری تکنولوژی و با الهام از هنر نقشه‌کشی به طراحی قطعات مختلف صنعتی دست یافت.

دانشجویان این رشته در طی دوران تحصیل با نقشه‌کشی صنعتی، هندسه ترسیمی، محاسبات فنی، آزمایشهای اندازه‌گیری دقیق، نقشه‌کشی به کمک کامپیوتر، جوشکاری قطعات، طراحی قطعات صنعتی و کار با ماشینهای تراش، فرز و صفحه تراش به منظور ساخت قطعات و... آشنا می‌شوند.

در ضمن زمینه‌های شغلی رشته مذکور عبارت است از:

نقشه‌کشی نقشه‌های مونتاژ

نقشه‌کشی صنعتی

گرافیست صنعتی

طراح قالب و ماشین

نقشه‌کشی کامپیوتری

سرپرستی کارگاههای تراش و فرز و ...

کنترل کننده کیفیت در کارگاه تولید

تراشکار و فرزکار صنعتی

و ...

/ 1 نظر / 12 بازدید
khaterangi

کاش می شد خالی از تشویش شد برگ سبز تحفه درویش شد کاش تا دل می گرفت و می شکست عشق می امد کنارش می نشست کاش من هم یک قناری می شدم در تب آواز جاری می شدم بال در بال کبوتر می زدم آن طرفتر ها کمی سر می زدم با قناری ها غزل خوان می شدم پشت هر اواز پنهان می شدم آی مردم ! من غریبستانی ام امتداد لحظه ی بارانی ام شهر من آن سوتر از پروانه هاست در حریم آبی افسانه هاست....(ازمطالب شعرهای عاشقانه) سلام وب جالبی دارید. ارشمادعوت می کنم تاازبزرگترین وبسایت عاشقانه دیدن فرمایید. تمام عاشقانه هادرخط رنگی.آی آرباپیج رنک 1 وبسایتی باآپدیت روزانه به امیددیداردرkhaterangi.ir